Dana 7. veljače 2024. u sklopu projekta „Šume“, starija vrtićka skupina „Sunčeka“ posjetila je uredske prostore Hrvatskih šuma u Krapini.

Djelatnici šumarije za djecu su pripremili prigodnu i poučnu radionicu vezanu za šumsku tematiku gdje su im prezentirali svoj rad i zanimljivosti o drveću i šumama kao što su; dijelovi stabla, šumske životinje, određivanje starosti stabala pomoću godova, proizvodi od drveća, dobrobiti šuma za cjelokupni ekosustav i sl.

U ugodnoj i veseloj atmosferi i komunikaciji djeca su primijenila svoje dosadašnje znanje o šumama koje su već ranije usvojila kroz aktivnosti u vrtiću, ali i pokazala zanimanje za nova znanja i informacije.

Za kraj, djelatnici šumarije djecu su počastili sokovima i slatkišima, te za njih pripremili puno edukativnih materijala o šumama koji će im dobro prislužiti u daljnjim etapama projekta.