Program predškole namijenjen je djeci u godini dana prije polaska u osnovnu školu, koja nisu obuhvaćena redovitim programom predškolskog odgoja u dječjem vrtiću.

Cilj programa predškole je omogućiti djetetu prije polaska u školu okruženje u kojem će ono moći najviše razviti svoje osobne potencijale, zadovoljiti aktualne interese i time steći potrebna znanja, navike i vještine koje će mu omogućiti uspješno prilagođavanje novim uvjetima života, rasta i razvoja što ga očekuju u osnovnoj školi.

Raspored održavanja predškole:

U prostoru Dječjeg vrtića  u Krapini predškola će se provoditi u razdoblju od 1. listopada 2023. do 31. svibnja 2024. godine.

Raspored održavanja predškole bit će usklađen s  redovitim programom Dječjeg vrtića Gustav Krklec Krapina, kao i  osnovnih i područnih škola, u čijim će se prostorima provoditi program predškole, u prijepodnevnim ili poslijepodnevnim satima.

Ove godine sklapa se ugovor sa općinama Jesenje i Petrovsko za provođenje  programa predškole. Roditelji će osigurati: prehranu, dio likovnog i pedagoškog neoblikovanog materijala.

Organizacija rada Predškole za ped. god. 2023./2024.